LAWER Tekstil

 

Toz Boya Tartım Sistemleri:

 • SUPERCOLOR: Tam Otomatik & Hassas Toz Boya Tartım Sistemi

Her modülü 10 adet 150 lt hacimli yada 5 adet 300 lt hacimli silodan oluşan toz boya depolama ünitesi vidalı & vibrasyonlu bir toz boya indirici ile kombine edilmiştir. Toz Boya Çözme ve Dağıtım sistemlerine entegre olabilen bu ünite; DYEMATIC/M ve DYEMATIC/S sistemleri ile Tekstil Boya işletmelerine toplam çözümü tam otomatik olarak sağlamaktadır.

SUPERCOLOR KATALOG
SUPERCOLOR KATALOG
 • MR: Toz Boya Depolama ve Kontrollü Tartım Sistemi

Tekstil işletmelerinde boya depolama ve tartımının temiz, hijyenik ve güvenli yapılabilmesi için geliştirilmiştir. 6-12 adet döner raflı olarak imal edilebilen Toz Boya Depolama ünitesi önünde hareketli bir Toz Boya Tartım Terminali “DOS-CONTROL” ile kontrollü bir tartım sağlamaktadır. Ünite boya tartımı süresince tozuyan boyanın emilerek filtre edildiği ekipmanlarla donatıltılmıştır.

 • BA: Kontrollü Toz Boya Tartım Sistemi

AISI 304 tip Paslanmaz çelikten mamul bir masa istasyon üzerinde yerleşik hassas boya tartım terazileri ve “DOS-CONTROL” Toz Boya Tartım Terminalinden oluşmaktadır. Ünite boya tartımı süresince tozuyan boyanın emilerek filtre edildiği ekipmanlarla donatıltılmıştır.

 • DOS-CONTROL: Toz Boya Tartım Terminali

MR ve BA üniteleri üzerinde kullanılabilen bu ünite; PC, elektronik teraziler, bar-kod yazıcı ile donatılmıştır. Tartım için kullanılan yazılım; reçete hazırlama ve Lawer merkezi kontrol ünitelerine “Lawer interface” mödülü ile entegre olabilmektedir.

DOS CONTROL - BA - MR KATALOG
DOS CONTROL – BA – MR KATALOG

Toz Boya Çözme & Dağıtım Sistemleri:

 • STK: Otomatik Toz Boya Çözme & Dağıtım Sistemi

Kontrollü olarak tartılmış olan toz boyanın otomatik olarak çözme ve dağıtımı için kullanılır. AISI-316 tip paslanmaz çelikten mamul olup, herbiri 5-35-70-140-400-1000 lt hacimli çözme tanklarından 1-2 veya 3 ‘lu gruplar oluşturularak çalıştırılır. Gene AISI 316L tip Paslanmaz çelikten mamül “Lawer Tekli Boru” + Lawer Vana + Rekor” düzeneği ile yüksek hızda dağıtım sağlamaktadır.

STK KATALOG
STK KATALOG

Toz Boya Tartım & Çözme & Dağıtım Otomasyonları:

 • DYEMATIC-S: Tam Otomatik Toz Boya Tartım & Çözme & Dağıtım Otomasyonu

Bu otomasyon tipi; SUPERCOLOR model Tam Otomatik Toz Boya Tartım sistemi ile DYEMATIC otomasyonu içinde yer alan Tam Otomatik Toz Boya Bekletme & Çözme & Dağıtım ünitelerinden oluşur. Özel tasarlanmış ve AISI 316 tip Paslanmaz çelikten mamül “Lawer Tekli Boru” + Lawer Vana + Rekor” düzeneği ile yüksek hızda dağıtım sağlamaktadır.

 • DYEMATIC-M: Yarı Otomatik Toz Boya Tartım + Tam Otomatik Çözme & Dağıtım Otomasyonu

Bu otomasyon tipi; MR model Toz Boya Depolama ve Kontrollü Tartım sistemi ile tartılan boyanın DYEMATIC otomasyonu içinde yer alan Tam Otomatik Toz Boya Bekletme & Çözme & Dağıtım ünitelerinden oluşur. Özel tasarlanmış ve AISI 316 tip Paslanmaz çelikten mamül “Lawer Tekli Boru” + Lawer Vana + Rekor” düzeneği ile yüksek hızda dağıtım sağlamaktadır.

 • DYEMATIC-K: Yarı Otomatik Toz Boya Tartım & Çözme & Dağıtım Otomasyonu

Bu otomasyon tipi; MR model Toz Boya Depolama ve Kontrollü Tartım sistemi ile tartılan boyanın STK model Otomatik Toz Boya Çözme & Dağıtım ünitelerinden oluşur. Özel tasarlanmış ve AISI 316 tip Paslanmaz çelikten mamül “Lawer Tekli Boru” + Lawer Vana + Rekor” düzeneği ile yüksek hızda dağıtım sağlamaktadır.

DYEMATIC KATALOG
DYEMATIC KATALOG

Likit Kimyasal Ölçüm & Dağıtım Sistemleri:

 • DOS-CHEM: Tam Otomatik Likit Kimyasal + Boya Ölçüm & Dağıtım Sistemi

Manyetik-İndüktif litre ölçer kullanılan bu ünitede 1000 cps viskoziteye kadar her tür likit malzemenin hassas ölçüm ve dağıtımı yapılabilmektedir. Özel tasarlanmış ve AISI 316 tip Paslanmaz çelikten mamül “Lawer Tekli Boru” + Lawer Vana + Rekor” düzeneği ile yüksek hızda dağıtım sağlanmaktadır.

DOSCHEM KATALOG
DOSCHEM KATALOG

 

Toz Kimyasal Tartım & Dağıtım Sistemleri:

 • SILOS-DOS: Tam Otomatik Toz Kimyasal Tartım & Çözme & Dağıtım Sistemi

Tekstil Boyacılığında kullanılan; Tuz, Sülfat, Soda, Sodyum Hidrosülfit gibi tüm Toz kimyasalların hassas tartımları ve düşük su kullanımı ile sorunsuz çözülmeleri için geliştirilmiştir. Toz kimyasalların depolanması için; PE ve/veya PRFV malzemeden mamül 0,2 – 32 m3 arası kapasitelerde özel imal edilen silolar, çözülmesi için ise; AISI-316 tip paslanmaz çelikten mamul 225-450-1000 lt kapasiteli load-cell tartım ekipmanları ile donatılmış tanklar kullanılmaktadır. Dağıtım; özel tasarlanmış ve AISI 316 tip Paslanmaz çelikten mamül “Lawer Tekli Boru” + Lawer Vana + Rekor” düzeneği ile yüksek hızda dağıtım sağlanmaktadır.

SILOS-DOS KATALOG
SILOS-DOS KATALOG

 

Laboratuvar Sistemleri:

 • TD-LAB: Tekstil Boya Laboratuvarları için Tam Otomatik Boya Banyosu Hazırlama Sistemi

72-396 adet arası şişe yükleme kapasiteli sistem, Likit Boya ve Kimyasal çözeltilerinin hazırlanmasını, boşalan ve kullanım süresini tamamlayan çözeltilere ait şişelerin temizlenerek kurutulmasını tam otomatik gerçekleştirmektedir. x-y-z düzlemlerinde 3 yöne hareketli bir robot kol üzerine yerleşik 55 ml kapasiteli ve 0,01 gr hassasiyette çalışabilen cam şırınga ile yüksek hızda 24 ‘e kadar reçete hazırlanabilmektedir. Aynı ünite üzerine istendiğinde yerleştirilebilen DS dağıtım modülü sayesinde küçük kapasiteli (numune) boyama makinalarada (18-36 nokta) çözülmüş boya ve kimysal madde gönderimide sağlanabilmektedir.

TD-LAB KATALOG
TD-LAB KATALOG

 

 • TD-MATIC: Tekstil Boya Laboratuvarları için Tam Otomatik Toz Boya Tartım ve Çözme Sistemi

Herbiri 2,7 lt kapasiteli 82 adet mini toz boya depolama siloları ve 36 adet çözme kabına sahiptir. Toz boya tartım hassasiyetinin 0,001 gr olduğu ünitede 3 adede kadar çözme istasyonuda çalıştırılabilmekte ve çözülmüş olan boyanın TD-LAB ünitesine transferi otomatik olarak gerçekleştirilebilmektedir.

TD-MATIC KATALOG
TD-MATIC KATALOG

 

Merkezi Yönetim Sistemi:

 • LEIMS.i: Lawer Ekipmanları için Entegre Yönetim Sistemi

Lawer sistemlerinin tek merkezden yönetimini ve programlanmasını sağlayan yazılım. Bu yazılım sayesinde Lawer sistemlerinin çalışma performansları ,raporlanabilmekte, merkezin reçete hazırlama ve boya makinalarının merkezi yönetim sistemlerinede entegrasyonu sağlanabilmektedir.

Sanal yönetim tekniği ile her sistemin kontrolü ve yedeklemesi yapılabilmekte, ayrıca uzaktan tele-servis bağlantısı ile teknik yardım sağlanabilmektedir.

LEIMS.i KATALOG
LEIMS.i KATALOG